درباره وبلاگمدیر وبلاگ : امیر حسن زاده
جستجو

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
دانشجویان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تبریز - ورودی 87
مسئولیت مطالب وبلاگ به عهده ی خود نویسندگان می باشد
روحم به من پند داد، پس به من آموخت دوست داشتن آنچه مردم از آن نفرت دارند و آشتی دادن با آنچه به آن کینه می ورزند. 

و بر من روشن کرد که عشق امتیازی در عاشق نیست، بلکه در معشوق است و قبل از آن، عشق در من همچون خطی دقیق و سخت میان دو میخ چوبی نزدیک به هم بود،اما اینک به هاله ای تبدیل شده است، که اول آن اخرش است و آخر آن اولش، که همه موجودات را در بر می گیرد و کم کم بزرگ می شود تا همه آنچه را که موجود خواهد شد در بر بگیرد.

روحم به من پند داد که زیبایی پوشیده با شکل و رنگ و پوست را ببینم وزیبا ببینم آنچه را که دیگران بد می پندارندش، تا برای من خوب به نظر آید. 

 پیش از آنکه روحم به من پند دهد، زیبایی را شعله هایی لرزان میان ستون های دود می دیدم که نابود می شد، پس چیزی جز آنچه که شعله ور بود را نمی دیدم. ( جبران خلیل جبران)

امیدوارم در سرور آسمانی امسال که بر روی زمین جاری خواهد شد وبه یاد آسمانیان زمینی خواهد اورد که" تو ملک بودی و فردوس برین جایت بود نه چنین دیر خراب ابادی" روحمان به وسعت خدایی خود بازگردد تا عشق راستین را درک کنیم ، عشقی را که خدا حتی عمیق تر از گوهر معرفت در ژرفترین ژرفای وجودمان نهاد، تا همه با هم بخوانیم  " عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست" و نگرشمان را تغییر دهیم و دنیا و دنیاییان را صرفا به دلیل اینکه متفاوت از ما هستند بد و نادرست ندانیم و درک کنیم که خوبی و بدی گاه فقط تعریف و تفسیری است که انسان می سازد وزیبایی فقط آنچه که ما خوب میدانیمش نیست بلکه وسیع است وبی شمار،محدود نبینیم و کوتاه فکر نکنیم وخدا که خوبی مطلق است آفریننده چیزی یا کسی است که ما شاید به ناحق "بد" می نامیمش.

رمضان نمی آید که گرسنه و تشنه بمانیم ، بی فلسفه!

می آید تا روحمان را از پستی انحصاردر جسم رها کنیم و پروازش دهیم تا حس کند درد روح انسانهای دیگر را، تا درک کند آنچه را که جسم قدرت فهمش را از او میگیرد،تا عاشق شود همنوع را،تا تمرین کند یاری را،تا بشناسد زشتی های خود را، تا فراموش کند خودخواهی بی اندازه اش را و لحظه ای در جای دیگران حس کند خود را و درک کند دلیل بودنش را.

اگر هر انسان دیگری را بفهمد و دوست بدارد و یاری کند واز درد ا نسان قلبش به درد بیاید و زیبایی ها را وسیع و دنیا را زیبا ببیند،بدی ها خود خجل و سرافکنده دنیا و انسانها را ترک خواهند کرد و بهشت بر زمین اردو خواهد زد.

 

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


جمعه 30 تیر 1391 :: نویسنده : مهسا شریفی نمین
نظرات ()

سلام

تاریخ امتحان عفونی به 23 مرداد ماه موکول شد.

نوع مطلب : آموزشی کلاسی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


سه شنبه 6 تیر 1391 :: نویسنده : سوران امین زاده
نظرات ()
دوست عزیزمان جناب آقای عطا جبارزاده

با نهایت تاسف، درگذشت پدر گرامیتان را خدمت حضرتعالی و خانواده ی عزیزتان تسلیت عرض نموده و برای ایشان از درگاه الهی طلب مغفرت و آمرزش داریم. ما را در غم خود شریک بدانید. روحشان شاد.

                                                                   ورودی 87
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


یکشنبه 4 تیر 1391 :: نویسنده : امیر حسن زاده
نظرات ()


 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic